Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

Opis

Muzeum Toruńskiego Piernika działa od czerwca 2015 roku i mieści się w byłej XIX-wiecznej fabryce pierników, która niegdyś należała do rodziny Weese. To właśnie ona dała dała początek dzisiejszej Fabryce Cukierniczej „Kopernik”. Na ponad 1200 metrów kwadratowych i 3 piętrach można podziwiać specjalnie przygotowane ekspozycje.

W muzeum piernika zwiedzający poznają kilka różnych wątków tematycznych. Zlokalizowana w piwnicy cześć "Piernikowe korzenie - od formy do pieca" traktuje o początkom piernikarstwa w Toruniu. Zobaczysz tutaj wyjątkowe formy piernikowe i poznasz technologię jaką wypiekało się pierniki na przestrzeni wieków.

Na parterze znajduje się "Zmysłowy świat piernika", gdzie poznasz główne składniki ciasta piernikowego oraz przyprawy, które wzbogacają jego smak. To tutaj pod okiem "toruńskiej piernikarki" zwiedzający będą mogli przygotować swój własny dekoracyjny piernik.

Z kolei na pierwszym piętrze dowiesz się jaką rolę pierniki spełniały na co dzień, jak je reklamowano, sprzedawano i podawano. Dopełnieniem tej części będą baśnie oraz legendy a także piernikowe laboratorium.

Prócz samego zwiedzania, na uczestników wycieczki czeka cała masa atrakcji i niespodzianek, takich jak np. film o tym, skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego toruńskiego piernika, czyli „katarzynki”, możliwość poznania interaktywnej księgi przepisów, z której każdy będzie mógł pobrać przepis na piernik, czy projekcją na temat produkcji pierników w Fabryce Cukierniczej „Kopernik”. Ponadto spotkacie także dawnego właściciela fabryki – Gustava Weese.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Toruń, ul. Strumykowa 4
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
56656…
56660…
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
Data ostatniej aktualizacji: 12.04.2019, 12:13

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Toruńskiego Piernika
Muzeum
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl